A zöldség nagyon egészséges és jó ha mindig van belőle otthon. Sokszor nagyobb adagot veszünk és szeretnénk megfelelően tárolni, hogy minél tovább friss maradjon. De hogyan is kell ezt csinalni?

Egy háztartásban a téli időszak alatt is használunk friss zöldségeket, például hagymát, fokhagymát, póréhagymát, sárgarépát, petrezselymet, zellert, retket, céklát, krumplit és káposztát. Ezeket a zöldségeket megfelelőképpen kell tároljuk, hogy megvédjük a megfagyástól és a megromlástól is.

Gyökérzöldségek

A gyökérzöldségek, amilyen a sárgarépa, a petrezselyem, a paszternák, a cékla és a téli retek nagyon jól eltarthatóak télen pincékben, földben lévő gödrökben, tömbházban.

A cékla, a paszternák és a takarmányrépa ellenállóbb növények, tarthatjuk őket a kamrában, pincében egy halomban, vagy dobozokban.

A sárgarépa, a zeller és a petrezselyem már kényesebb növény, ezeket a kamrában polcokon tároljuk, vagy száraz pincében, homokkal rétegezve helyezzük el. A homokban a petrezselyem és a zeller akár állítva, akár fektetve elhelyezhető, azzal a feltétellel, hogy jól legyenek előtte megválogatva és időnként ellenőrizni kell az állapotukat. Azokban a háztartásokban, ahol nincs pince, különösen városon, a sárgarépa, a petrezselyem és a paszternák, a takarmányrépa, a zeller homokládákban és jól szellőző kamrákban tartható.

Használhatunk egy más módszert is, amellyel nagyon jó állapotban megőrizhetők a zöldségek: begöngyöljük a zöldségeket fehér papírba, utána csomagoljuk újságba vagy tegyük műanyagba. Ezután a kamrába vagy más száraz hideg helyre helyezzük (pl. teraszra). Ezt a módszert más zöldségeknél is alkalmazhatjuk.

Burgonya

A burgonya tárolásával kapcsolatos előkészületek megkezdődnek rögtön a szedés után, amikor egy-két napot napsütéses helyen tartjuk, hogy megszáradjon. A megütődött, sérült burgonyákat eldobjuk. Rendszerint hasonló helyen és körülmények között tartjuk a burgonyát is, mint a gyökérzöldségeket, vagyis halomban, ládákban.