Az anorexiások rendszerint kórosan félnek az elhízástól, valójában az extrém étkezési szokásaik erre a félelemre vezethetőek vissza.
Mi az anorexia?
Az anorexia egy étkezési rendellenesség, akkor jelentkezik, ha valaki szándékosan éhezik. A legtöbb esetben olyan tiniknél fordul elő, akik minél soványabbá szeretnének válni, innen érkeznek el olyan súlyveszteségekig, amellyel már a normálsúlynál mintegy 15%-al kevesebb, azonban még mindig az a meggyőződésük, hogy kövérek.
Vegyük észre őket!
Az anorexiában szenvedőknek a közelükben lévő emberek teljes támogatására szükségük van; elsősorban a legrövidebb időn belül fel kell venniük a kapcsolatot egy orvossal vagy táplálkozási tanácsadóval. A legtöbb esetben akaratuk ellenére kerülnek orvoshoz.
Az anorexia tünetei
Az anorexiának nagyon különböző tünetei vannak, amelyek azonban nem jelennek meg minden egyénnél. Elsősorban szembetűnő a nem megfelelő súly, amely a magassággal és a korral sincs összhangban. Az anorexiás nők menstruációs ciklusa rendszertelen, e mellett idegességtől, gyengeségtől, légzési rendellenességektől és a felhalmozódott kalóriáktól szenvednek.
Hosszú távon azonban az anorexia hatásai elég drasztikusak: legyengül a csontrendszer, az ásványi anyagok kiürülnek a szervezetből, a test hőmérséklete lecsökken, a szívritmus rendszertelenné válik, akár csontritkulás is felléphet.
Az anorexiások leggyakoribb trükkjei a hashajtók túlzott használata és a nem evés. Egyes anorexiások esznek, de nagyon ritkán és soha sem mások előtt.
Különbség az anorexia és a bulémia között
Az anorexia és a bulémia közötti legfőbb különbség az, hogy a bulimiában szenvedők hatalmas mennyiségű ételt fogyasztanak el, ezt követően pedig hányást provokálnak, míg az anorexiások nagyon keveset, vagy egyáltalán nem esznek.