Nagyon szereted a tejet és szívesen hallanál néhány tanácsot, ami még élvezetesebbé teszi a felhasználását és a fogyasztását? A segítségedre sietünk néhány hasznos tippel.
? A tej nem fog odaégni, ha az edényt előzőleg vízzel kiöblítjük.
? Ha a tej odaégett, akkor azonnal áttöltjük egy másik edénybe, így az égett szag nem fog annyira érződni.
? Az odaégett tej elveszíti rossz ízét, ha az edényt, amelyben felfőztük, egy nagyobb, hideg vízzel telt edénybe tesszük, és a tejet kicsit megsózzuk és felkeverjük.
? Ha nem akarjuk, hogy felfőzéskor a tej habossá váljon, akkor forralás közben kavarjuk, majd utána gyorsan lehűtjük.
? 20 perc alatt habosra főzhetjük a tejet kuktában, amit azután hideg vízbe teszünk, és lehűtünk.
? A tej nem fog odakozmálni, ha az edény falát a tej szintjétől 5-cm magasságig megkenjük vajjal vagy olvasztott vajjal.
? A felforralt tej hamar lehűl, ha hosszú nyakú üvegpalackba vagy befőttesüvegekbe töltjük, amelyeket egy sós, hidegvízzel tele tálba teszünk és gézzel lefedünk, majd sötét helyre tesszük. A vizet időnként lecseréljük azért, hogy midig hideg legyen.
? A tejet és a vajat ne tároljuk a sajt mellett, mert könnyen átveszik a sajt szagát.
? A tej nem fog megsavanyodni, ha egy üvegedénybe töltjük, amelyet egy vízzel telt tálba helyezünk, és egy tiszta törlőronggyal letakarjuk úgy, hogy a rongy négy sarka a vízben legyen.
? A tejet úgy tudjuk gyorsan megsavanyítani, ha az edény alsó részét és falát bekenjük köménnyel. A savanyú tej elkészül 1-2 perc alatt.