Tavasszal és nyáron, amikor az ablakon beszűrődő fény sokkal erősebb, a konyhából is eltűnik a szürkeség. Persze csak ha a megfelelő dekorációt választjuk. Íme néhány ötlet a konyha nyári dekorációjához, amit akár magad is elkészíthetsz.
A konyhai dekoráció sokszor nem kapja meg a megfelelő figyelmet, és pusztán arra várnak a falak is, hogy a mindennapi használattól bekoszolódjanak.
A mai nőnek ugyan nem a konyhában a helye – a feminista felfogás szerint -, de ha mégis odakavarodik valaki, nő vagy férfi, vagy éppen fél napokat tölt el főzéssel, érdemes nagyobb hangsúlyt fordítani a falak dekorációjára.
Ezzel nem csak eltüntetjük a szürke vagy fehér falak okozta üresség érzését, de egy vidám hangulatú konyhát kaphatunk, ahová a vendégeink is szívesen jönnek, de néhány elismerő szót biztosan mondanak.
Különleges képkeret evőeszközökkel
Nincs más dolgod mint venni egy nagyobb méretű képkeretet, amelynek fából van a kerete. Szerezz be egy festéket (akril tökéletes), ami passzol a lakáshoz, szükség lesz némi textilre és pár elhasznált kanálra a régi készletből.
Fesd le a képkeretet és az evőeszközöket, hagyd őket megszáradni. Közben vágj ki egy darabot az anyagból, ami illeszkedik a keret hátsó oldalának teljes szélességéhez (mínusz fél centi).
Ragaszd fel az anyagot a képkeretre, várj száradásig, majd helyezd vissza (üveglap) nélkül a helyére. A megszáradt kanalat, kést és villát (vagy ami tetszik) is ragaszd a vászonra! Használj tartós ragasztót. Hidd el, mindenki az üzlet nevét kérdezi majd, ahol a képkeretet vetted.
Kovácsoltvas a falon
A lenti fémbögréket nem biztos, hogy kivitelezni tudod szakember segítsége nélkül, valószínűleg szükséged lesz hozzá egy kovácsra. Ha azonban nem akarsz ilyen bonyolult faldíszt, akár egy mézeskalácskészítő készlet nagyobb darabját is felhasználhatod erre a célra. A rögzítéséhez pedig elég két-három gombostű vagy bármilyen olyan rögzítő, szög… stb, ami nem üt el nagyon a fal színétől.
Krumplit, almát a falra!
A krumpli és az alma tárolása sok helyen nem megoldott vagy a kis hely miatt vagy mert nincs meg hozzá a megfelelő tárolóedény. Na mi most megtaláltuk az igazit. Ha nem vagyunk túl jó asztalosok, márpedig miért lennénk, akkor keressünk fel egy asztalost ehhez.
Ha szeretnénk, hogy a mi kezünk munkája legyen, csak az alapokat készíttessük el az asztalossal, és mi ragasszuk össze, lakkozzuk le, vagy éppen fessük a nekünk tetsző színre!
Festett és igazi faldekor
Szerkesztőségünk kedvence, ez a falra festett „polc”. Igazán egyszerű kivitelezni, még akkor is, ha első ránézés után nem tudod felpingálni a falra a mintát. A monitorodra tegyél egy átlátszó fóliát, rajzold közbe a vonalait, majd egy írásvetítőre vagy egy divatetítőbe tedd be, és vetítsd a faladra. Ezután csak ki kell festeni, és a megadott pontokon akasztókat felhelyezni, amikre az igazi csészéket lógatod. Szűk konyhák díszítésére tökéletes. Mi beleszerettünk. És Te?
A nagymamától örökölve
Ha nem tudunk mit kezdeni az ezeréves holmikkal, ne dobjuk ki őket! Használjuk őket felaggatva a konyha falán díszítésként. Csupán néhány szögre van szükség, és még a rozsdát sem kell teljesen leszedni az eszközökről a konyha dekorációjához.
Szerző: Balogh Zsuzs
Várjuk hasonló ötleteiteket! Írjátok meg cikkben, Ti hogyan díszítettétek fel a konyhátokat, milyen ötletekkel tettétek hangulatosabbá a komor falakat és töltsetek fel képet is!
Regisztrálj –> Keveredj bele Ötletkonyha klubunkba –> Finomra vágva öntsd bele cikked hírfolyamunkba!
Sok sikert!