Ezekben a varázslatos napokban, most Karácsony táján, maradandó élményt kínál ez az utazás, amely megismertet más népek szokásaival. Most egy olyan, ételkülönlegességeiről híres országba fogunk együtt elmenni, mint Görögország.
Görögországban a Karácsony és az Újév nemcsak babonákban, hanem hagyományokban is gazdag. A háziasszonyok soha nem felejtik el megjelölni a karácsonyi kenyértésztát, keresztformát nyomnak belé a tenyerükkel még sütés előtt. Így emlékeztetik a gyermekeket arra, hogy Jézus megáldotta a kenyeret Karácsony szent napján.
A falusiak juh vagy tehén formájú kenyeret sütnek, amelyet a család legidősebb leánya szétoszt majd az állatok között. A görögöknél a karácsonyi ünnepek az egyszerűség jegyében telnek, már ami az ünnepi asztalt illeti. A mértékletesség jellemzi a karácsonyi ételsort is. A kis, családi pékségek szorgalmasan készítik az ovális alakú lepénykenyeret, amellyel a barátok és a szomszédok megajándékozzák egymást.
A hagyományos sütemények, mint a mézzel ízesített „Melomakaromas”, vagy a cukorpehellyel borított „Kourabiedes” egyetlenegy görög család karácsonyi asztaláról sem hiányozhatnak. Az újesztendei süteményekre pedig egy arany- vagy egy ezüst pénzérmét szokás tenni. Smyrna városában a süteményeken Bizánc szimbólumának a sasnak a lenyomata látható.
Görögországban nincsenek fenyves erdők, ezért ott karácsonykor nem díszítenek karácsonyfát. Helyette viszont az olajfa egy ágacskáját helyezik az ünnepi asztalra. Madystos városában a karácsonyi asztal közepére helyezik a hagyományos ünnepi süteményt, benne rögzítik az olajfa ágacskát és körös-körbe pedig diót, narancsot valamint almát tesznek. A szokásnak megfelelően a család egyik tagja imát mond: „Szentanya, Szűz Mária áldd meg asztalunkat, örvendjünk, mert megszületett Jézus”. A sütemény az ágacskával az asztalon marad érintetlenül, és csak Vízkereszt napján lehet elfogyasztani.