Érdekes ötlettel állt elő egy környezetbarát tisztítószereket gyártó cég: az óceánból kihalászott műanyag szemétből készít mosogatószeres flakonokat.
Hogy hogyan lesz egyszerre tisztább a tányér és az óceán? Nagyon egyszerű: az Óceán Flakonokkal. Semmi mást nem kell tenni, csak a halászhajóknak kihalászni az óceánból a műanyag szemetet, azt feldolgozni, flakont készíteni belőle, megtölteni környezetbarát és bőrbarát mosogatószerrel, és visszajuttatni a háztartásokba.
Az óceán megtisztítása azért rendkívül fontos, mert évente 1 millió madár, bálna, teknős, delfin és más állat halála köszönhető annak, hogy lenyelik az óceánban lebegő műanyag szemetet. (A szennyezés méretét jól érzékelteti, hogy csak a Csendes-óceán északi részén minden évben körülbelül 24.000 tonna műanyagot nyelnek le a halak. Ez 480 millió 2 literes műanyag flakonnak, vagy 132 kék bálna súlyának felel meg.) S ezzel még nem zárult le a kör. Azáltal, hogy a táplálékláncba bekerül a műanyag szemét, a táplálékkal „mikroműanyagként” a tányérunkra is eljut. Tehát az emberek egészségének is árt.
A környezetvédelmet szívükön viselő szervezetek már régóta foglalkoznak az „Óceán Műanyag Szemét” üggyel. Az Óceán Műanyag Projekt ugyanezen problémára fókuszált.
Ki van a háttérben?
Az „Óceán Műanyag” elnevezésű projekt megálmodója egy nagy múltú, környezetbarát (öko) mosószereket és tisztítószereket gyártó cég, az Ecover, akik olyan konyhai öko tisztítószereket (kézi és gépi mosogatószert, tűzhelytisztítót, súrolószert) gyártanak többek között, amelyek natúr (természetes) összetevőkből készülnek, foszfátot nem tartalmaznak. Így úgy segítenek tisztává varázsolni a konyhát, hogy közben az egészségünket nem bombázzuk feleslegesen vegyszerekkel, és a környezetet is óvjuk.